LIFESTYLE

Super transformim në 10 muaj (Foto)

Kur një mikeshë e Harshi Suraweera publikoi një foto në “Facebook” ajo ishte e papërgatitur për reagimin e njerëzve. Komentet mbi peshën e saj bënë që 29-vjeçarja të ndërmerrte një vendim që do të ndikojë rrënjësisht në jetën e saj. 29-vjeçarja, e cila jeton në Melburn të Australisë ka humbur …

Lexo më shumë

Çka është Black Friday?

Black Friday njihet si  dita pas Ditës së Falënderimeve në Amerikë. Në këtë ditë dyqanet hapen në orët e para të mëngjesit dhe mbahen të hapura deri në orët e vona. Black Friday shënon fillimin e sezonit të blerjeve të fundvitit dhe zakonisht është dita më e ngarkuar e blerjeve …

Lexo më shumë