Fun – InfoGlobi https://infoglobi.com Lajmet kryesore nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia dhe Bota Sun, 13 Oct 2019 21:09:32 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.3 Çfarë personaliteti keni? Vetëm zgjedheni ngjyrën e urës dhe do ta kuptoni https://infoglobi.com/cfare-personaliteti-keni-vetem-zgjedheni-ngjyren-e-ures-dhe-do-ta-kuptoni/ https://infoglobi.com/cfare-personaliteti-keni-vetem-zgjedheni-ngjyren-e-ures-dhe-do-ta-kuptoni/#respond Sun, 13 Oct 2019 21:09:32 +0000 https://infoglobi.com/?p=97836 Çfarë personaliteti keni? Vetëm zgjedheni ngjyrën e urës dhe do ta kuptoni

A keni dashur ndonjëherë të njihni më mirë personalitetin tuaj? Epo, tani nuk keni pse të mendoni më gjatë, pasi krejt çka duhet të bëni është të zgjedhni se me cilën ngjyrë duhet të ngjyroset ura në këtë fotografi. Mirëpo, para se të zgjedhni ngjyrën-mos mendoni shumë, duhet ta zgjedhni ngjyrën e parë që ju …

The post Çfarë personaliteti keni? Vetëm zgjedheni ngjyrën e urës dhe do ta kuptoni appeared first on InfoGlobi.

]]>
https://infoglobi.com/cfare-personaliteti-keni-vetem-zgjedheni-ngjyren-e-ures-dhe-do-ta-kuptoni/feed/ 0
Vallet e çuditshme tradicionale (Video) https://infoglobi.com/vallet-e-cuditshme-tradicionale-video/ https://infoglobi.com/vallet-e-cuditshme-tradicionale-video/#respond Sun, 13 Oct 2019 19:39:06 +0000 https://infoglobi.com/?p=98119 Vallet e çuditshme tradicionale (Video)

Lëvizjet e valleve tradicionale shprehin kulturën e popullit përkatës,ajo shpesh herë shprehë edhe mënyrën e të menduarit të tyre Popuj të ndryshëm , laramani ngjyrash dhe lloje të shumta të vallëzimeve të cilat kanë dallim aq të madh saqë mund të mendohet se jo të gjithë këto qenie njerëzore janë në të njëjtin planet. Më …

The post Vallet e çuditshme tradicionale (Video) appeared first on InfoGlobi.

]]>
https://infoglobi.com/vallet-e-cuditshme-tradicionale-video/feed/ 0
Mënyra se si mbani timonin tregon shumë për ju [FOTO] https://infoglobi.com/menyra-se-si-mbani-timonin-tregon-shume-per-ju-foto/ https://infoglobi.com/menyra-se-si-mbani-timonin-tregon-shume-per-ju-foto/#respond Sun, 13 Oct 2019 19:11:33 +0000 https://infoglobi.com/?p=98323 Mënyra se si mbani timonin tregon shumë për ju [FOTO]

Shumë ngasës, në veçanti ata me përvojë, pa vetëdije kanë krijuar një mënyrë të veçantë të mbajtjes së timonit kur i japin veturës. Në vazhdim 10 mënyra të mbajtjes së timonit që tregojnë personalitetit tuaj.   1. Minimalist Ju provoni të jetoni jetën sa më thjeshtë që të jetë ë mundur. Ju preferoni të keni …

The post Mënyra se si mbani timonin tregon shumë për ju [FOTO] appeared first on InfoGlobi.

]]>
https://infoglobi.com/menyra-se-si-mbani-timonin-tregon-shume-per-ju-foto/feed/ 0
Cilat janë shenjat më të rrezikshme të horoskopit https://infoglobi.com/cilat-jane-shenjat-te-rrezikshme-te-horoskopit/ https://infoglobi.com/cilat-jane-shenjat-te-rrezikshme-te-horoskopit/#respond Sun, 13 Oct 2019 07:38:21 +0000 https://infoglobi.com/?p=105294 Cilat janë shenjat më të rrezikshme të horoskopit

Edhe pse shumë gjëra të këqija janë thënë për Binjakët, ata janë shenja më pak e rrezikshme e zodiakut! Njerëzit e lindur nën shenjën Binjakëve kanë më pak gjak në duart e tyre, pasi nuk i marrin njerëzit aq seriozisht sa për t’i lënduar ose për t’i vrarë. Në vend që të vrasin dhe lëndojnë …

The post Cilat janë shenjat më të rrezikshme të horoskopit appeared first on InfoGlobi.

]]>
https://infoglobi.com/cilat-jane-shenjat-te-rrezikshme-te-horoskopit/feed/ 0
Kjo enigmë shumëkë po e lë pa gjumë, provojeni! (VIDEO) https://infoglobi.com/kjo-enigme-shumeke-po-e-le-pa-gjume-provojeni-video/ https://infoglobi.com/kjo-enigme-shumeke-po-e-le-pa-gjume-provojeni-video/#respond Sun, 13 Oct 2019 07:08:44 +0000 https://infoglobi.com/?p=156181 Kjo enigmë shumëkë po e lë pa gjumë, provojeni! (VIDEO)

Rreth kësaj enigme me banane, orë dhe forma gjeometrike ka kohë që bëhet debat i ashpër në internet… Enigma, e publikuar në kanalin në YpuTube të MindyourDecitions-it, disave u duket se është e lehtë në shikim të parë, ndërsa të tjerëve u lë hapësirë për më shumë zgjidhje. Në komentet poshtë videos përmbajnë përgjigje me …

The post Kjo enigmë shumëkë po e lë pa gjumë, provojeni! (VIDEO) appeared first on InfoGlobi.

]]>
https://infoglobi.com/kjo-enigme-shumeke-po-e-le-pa-gjume-provojeni-video/feed/ 0
Mahi: Kashta https://infoglobi.com/mahi-kashta/ https://infoglobi.com/mahi-kashta/#respond Sun, 13 Oct 2019 06:23:56 +0000 https://infoglobi.com/?p=156018 Mahi: Kashta

Një njeri, sapo hyn në qelinë e burgut, pasi e kishin dënuar, e pyet shokun e dhomës: – Sa je i dënuar? – Gjashtë muaj, e kam thyer bankën – i përgjigjet ai. – Si ore gjashtë muaj dhe e ke thyer bankën, mua ma dhanë një vit sepse e kam vjedhur një qerre kashtë! …

The post Mahi: Kashta appeared first on InfoGlobi.

]]>
https://infoglobi.com/mahi-kashta/feed/ 0
5 thënie inspiruese kur jeni gati për të hequr dorë https://infoglobi.com/5-thenie-inspiruese-kur-jeni-gati-per-te-hequr-dore/ https://infoglobi.com/5-thenie-inspiruese-kur-jeni-gati-per-te-hequr-dore/#respond Sat, 12 Oct 2019 16:39:17 +0000 https://infoglobi.com/?p=105278 5 thënie inspiruese kur jeni gati për të hequr dorë

Le ta pranojmë, të jesh pronar biznesi është e vështirë. Ju nuk do të fitoni rezultatet që dëshironi brenda natës. Ju do të dëshironi të dorëzoheni. Mirëpo, herën tjetër kur të tundoheni të hiqni dorë nga biznesi juaj, lexoni pesë thëniet e mia të preferuara inspiruese dhe kthehuni në punë. “Nëse nuk mund ta shpjegoni …

The post 5 thënie inspiruese kur jeni gati për të hequr dorë appeared first on InfoGlobi.

]]>
https://infoglobi.com/5-thenie-inspiruese-kur-jeni-gati-per-te-hequr-dore/feed/ 0
Këto shenja të horoskopit janë hakmarrëse https://infoglobi.com/keto-shenja-te-horoskopit-jane-hakmarrese/ https://infoglobi.com/keto-shenja-te-horoskopit-jane-hakmarrese/#respond Sat, 12 Oct 2019 11:11:58 +0000 https://infoglobi.com/?p=108900 Këto shenja të horoskopit janë hakmarrëse

Shenjat e horoskopit të cilat njihen si më shumë hakmarrëse janë pikërisht këto: akrepi, peshqit, demi dhe virgjëresha. Në përgjithësi këto dominojnë më shumë se të tjerat, prandaj bëni mirë të mendoheni gjatë përpara se të krijoni diçka jo të këndshme me ta. 1. Akrepi Akrepi është një nga shenjat hakmarrëse të zodiakut. Edhe nëse …

The post Këto shenja të horoskopit janë hakmarrëse appeared first on InfoGlobi.

]]>
https://infoglobi.com/keto-shenja-te-horoskopit-jane-hakmarrese/feed/ 0
Mahi: Toka sillet https://infoglobi.com/mahi-toka-sillet/ https://infoglobi.com/mahi-toka-sillet/#respond Fri, 11 Oct 2019 22:57:00 +0000 https://infoglobi.com/?p=155639 Mahi: Toka sillet

Po e pyet djali babanë: – Baba, si sillet Toka? Pasi mendon pak, babai ia kthen: – Si ore, si sillet Toka? Dëgjo ti, mos e ke gjetur gjë atë rakinë time?

The post Mahi: Toka sillet appeared first on InfoGlobi.

]]>
https://infoglobi.com/mahi-toka-sillet/feed/ 0
Mahi: Automati folës i gjyshes e gjyshit https://infoglobi.com/mahi-automati-foles-i-gjyshes-e-gjyshit/ https://infoglobi.com/mahi-automati-foles-i-gjyshes-e-gjyshit/#respond Fri, 11 Oct 2019 07:13:20 +0000 https://infoglobi.com/?p=154943 Mahi: Automati folës i gjyshes e gjyshit

Mirë mëngjes. Për momentin nuk jemi në gjendje t’u paraqitemi. Ju lutem lini porosi pas sinjalit me zë. Biiip… Nëse jeni njëri nga fëmijët tanë, shtyp 1. Nëse doni t’ua ruajmë fëmijët, shtyp 2. Nëse doni t’ua huazojmë automobilin, shtyp 3. Nëse doni t’ua lajmë e t’ua hekurosim rrobat, shtyp 4. Nëse doni të shkojmë …

The post Mahi: Automati folës i gjyshes e gjyshit appeared first on InfoGlobi.

]]>
https://infoglobi.com/mahi-automati-foles-i-gjyshes-e-gjyshit/feed/ 0