LIFESTYLE – InfoGlobi https://infoglobi.com Lajmet kryesore nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia dhe Bota Sun, 22 Sep 2019 06:34:31 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.3 JLO shkëlqen njësoj si 19 vite më parë (Video-Foto) https://infoglobi.com/jlo-shkelqen-njesoj-si-19-vite-me-pare-video-foto/ https://infoglobi.com/jlo-shkelqen-njesoj-si-19-vite-me-pare-video-foto/#respond Sun, 22 Sep 2019 06:34:31 +0000 https://infoglobi.com/?p=152385 JLO shkëlqen njësoj si 19 vite më parë (Video-Foto)

Jennifer Lopez ka risjell edhe një herë fustanin ikonë të “Grammy 2000” në sfilatën e Versace. Këngëtarja me famë botërore solli edhe një herë fustanin ikonë frymëzuar nga xhungla të Versace në çmimet Grammy. Asaj kohe fustani i saj u bë viral dhe çdo femër ishte e çmendur pas asaj veshje. Dhe tani 19 vite …

The post JLO shkëlqen njësoj si 19 vite më parë (Video-Foto) appeared first on InfoGlobi.

]]>
https://infoglobi.com/jlo-shkelqen-njesoj-si-19-vite-me-pare-video-foto/feed/ 0
Mrekulli e natyrës: 10 gjëra, të cilat nuk i keni ditur për binjakët https://infoglobi.com/mrekulli-e-natyres-10-gjera-te-cilat-nuk-i-keni-ditur-per-binjaket/ https://infoglobi.com/mrekulli-e-natyres-10-gjera-te-cilat-nuk-i-keni-ditur-per-binjaket/#respond Sun, 22 Sep 2019 06:32:34 +0000 https://infoglobi.com/?p=152377 Mrekulli e natyrës: 10 gjëra, të cilat nuk i keni ditur për binjakët

Numri i binjakëve është gjithnjë e më i madh, sidomos për shkak të numrit të madh të frytnimeve të bëra me ndihmën e mjekësisë. Ata kanë lidhje të veçantë, ndërsa 40 për qind të tyre kanë gjuhën vetanake Binjakët me shekuj i kanë mahnitur shkencëtarët dhe edhe më tej janë  e panjohur e madhe. Plot …

The post Mrekulli e natyrës: 10 gjëra, të cilat nuk i keni ditur për binjakët appeared first on InfoGlobi.

]]>
https://infoglobi.com/mrekulli-e-natyres-10-gjera-te-cilat-nuk-i-keni-ditur-per-binjaket/feed/ 0
Çka e befason më së shumti tek njerëzit Dalai Lamën? https://infoglobi.com/cka-e-befason-me-se-shumti-tek-njerezit-dalai-lamen/ https://infoglobi.com/cka-e-befason-me-se-shumti-tek-njerezit-dalai-lamen/#respond Sat, 21 Sep 2019 06:50:21 +0000 https://infoglobi.com/?p=152286 Çka e befason më së shumti tek njerëzit Dalai Lamën?

“Ajo që më befason më së shumti është – njeriu. Ai e flijon shëndetin e tij për të fituar para. Pastaj i flijon paratë për ta kthyer shëndetin e tij. Mund të thuhet se Dalaj Lama është personalitet bukur interesant, siç është edhe pikëpamja e tij mbi jetën jashtëtokësore. Gjatë një interviste Dalaj Lamën e …

The post Çka e befason më së shumti tek njerëzit Dalai Lamën? appeared first on InfoGlobi.

]]>
https://infoglobi.com/cka-e-befason-me-se-shumti-tek-njerezit-dalai-lamen/feed/ 0
Nuk është milioner, por ka një nga punët më atraktive https://infoglobi.com/nuk-eshte-milioner-por-ka-nje-nga-punet-me-atraktive/ https://infoglobi.com/nuk-eshte-milioner-por-ka-nje-nga-punet-me-atraktive/#respond Fri, 20 Sep 2019 20:24:44 +0000 https://infoglobi.com/?p=152270 Nuk është milioner, por ka një nga punët më atraktive

Aleks Shanon, një londinez që jeton në Los Anxhelos, ndoshta ka një nga punët më të bukura. Edhe pse nuk është milioner (të paktën deri tani), ai jeton si i tillë dhe madje paguhet. Shnon shkon të flejë nëpër hotele luksoze, që të bëjë një vlerësim të shërbimit të produkteve të tyre më cilësore, transmeton …

The post Nuk është milioner, por ka një nga punët më atraktive appeared first on InfoGlobi.

]]>
https://infoglobi.com/nuk-eshte-milioner-por-ka-nje-nga-punet-me-atraktive/feed/ 0
Happy iriqi me 1.5 milion fansa në Facebook https://infoglobi.com/happy-iriqi-me-1-5-milion-fansa-ne-facebook/ https://infoglobi.com/happy-iriqi-me-1-5-milion-fansa-ne-facebook/#respond Thu, 19 Sep 2019 17:40:54 +0000 https://infoglobi.com/?p=152202 Happy iriqi me 1.5 milion fansa në Facebook

Ai konsiderohet gjerësisht si iriqi më i lumtur në botë, pasi ka bërë emër në rrjetet sociale duke mbledhur më shumë se 1,5 milionë ndjekës në Instagram, me foto nga udhëtimet e tij në të gjithë botën. Herbee, i cili jeton në Gjermani, është shndërruar në një sensacion, pasi filloi të fotografohej fillimisht me mikun …

The post Happy iriqi me 1.5 milion fansa në Facebook appeared first on InfoGlobi.

]]>
https://infoglobi.com/happy-iriqi-me-1-5-milion-fansa-ne-facebook/feed/ 0
Instagrami i heq postimet e dietave dhe të kirurgjisë kozmetike https://infoglobi.com/instagrami-i-heq-postimet-e-dietave-dhe-te-kirurgjise-kozmetike/ https://infoglobi.com/instagrami-i-heq-postimet-e-dietave-dhe-te-kirurgjise-kozmetike/#respond Thu, 19 Sep 2019 09:29:01 +0000 https://infoglobi.com/?p=152098 Instagrami i heq postimet e dietave dhe të kirurgjisë kozmetike

Platforma për shpërndarjen e fotografive, Instagram, njoftoi se ka ndërmarrë masa më të rrepta për postimet që lidhen me prodhimet për humbjen e peshës dhe kirurgjinë kozmetike. Sipas tyre, postime të caktuara do të fshihen për përdoruesit nën 18 vjeç, ndërsa të tjera që promovojnë produkte “të mrekullueshme” për humbje të peshës, do të hiqen …

The post Instagrami i heq postimet e dietave dhe të kirurgjisë kozmetike appeared first on InfoGlobi.

]]>
https://infoglobi.com/instagrami-i-heq-postimet-e-dietave-dhe-te-kirurgjise-kozmetike/feed/ 0
Pse macet e urrejnë ujin? https://infoglobi.com/pse-macet-e-urrejne-ujin/ https://infoglobi.com/pse-macet-e-urrejne-ujin/#respond Wed, 18 Sep 2019 07:52:34 +0000 https://infoglobi.com/?p=150716 Pse macet e urrejnë ujin?

A e dini pse macet e urrejnë ujin? Arsyeja kryesore përse macet nuk e duan ujin është thjesht nga evolucioni. Macet shtëpiake kanë prejardhje nga macet e egra arabe, të cilat kishin pak ambiente me ujë, kështu që macet nuk kishin asnjë interes të notonin pasi nuk kishte asnjë avantazh evolucionar për to. Pasi macet …

The post Pse macet e urrejnë ujin? appeared first on InfoGlobi.

]]>
https://infoglobi.com/pse-macet-e-urrejne-ujin/feed/ 0
Si të krijojmë atmosferë të ngrohtë në shtëpi? https://infoglobi.com/si-te-krijojme-atmosfere-te-ngrohte-ne-shtepi/ https://infoglobi.com/si-te-krijojme-atmosfere-te-ngrohte-ne-shtepi/#respond Wed, 18 Sep 2019 07:45:55 +0000 https://infoglobi.com/?p=151250 Si të krijojmë atmosferë të ngrohtë në shtëpi?

Shtëpia është vendi ku ndiheni më mirë, një vend strehimi nga armiqësitë e jashtme. Është një vend ku ktheheni në fund të ditës dhe ndjeheni të relaksuar. Megjithatë, ka raste kur vini në shtëpi dhe nuk ndiheni mirë apo këndshëm. Kjo mund të jetë për shkak të energjisë negative që ekziston në vendbanimin tuaj. Ky …

The post Si të krijojmë atmosferë të ngrohtë në shtëpi? appeared first on InfoGlobi.

]]>
https://infoglobi.com/si-te-krijojme-atmosfere-te-ngrohte-ne-shtepi/feed/ 0
Si t’i ruajmë sytë nga përdorimi i tepërt i kompjuterit ? https://infoglobi.com/si-ti-ruajme-syte-nga-perdorimi-i-tepert-i-kompjuterit/ https://infoglobi.com/si-ti-ruajme-syte-nga-perdorimi-i-tepert-i-kompjuterit/#respond Tue, 17 Sep 2019 07:45:53 +0000 https://infoglobi.com/?p=151253 Si t’i ruajmë sytë nga përdorimi i tepërt i kompjuterit ?

Epoka moderne ka zhvilluar një varësi nga kompjuterët, telefonat mobilë dhe video-lojërat. Kompjuterët sigurisht që e bëjnë punën më të lehtë dhe më efikase. Fatkeqësisht, në të njëjtën kohë kompjuterët shkaktojnë efekte negative në shëndet, para së gjithash në sy. Sipas hulumtimeve të fundit, më shumë se 80 për qind e atyre që punojnë në …

The post Si t’i ruajmë sytë nga përdorimi i tepërt i kompjuterit ? appeared first on InfoGlobi.

]]>
https://infoglobi.com/si-ti-ruajme-syte-nga-perdorimi-i-tepert-i-kompjuterit/feed/ 0
Çfarë fantazojnë femrat e meshkujt (+16) https://infoglobi.com/cfare-fantazojne-femrat-e-meshkujt-16/ https://infoglobi.com/cfare-fantazojne-femrat-e-meshkujt-16/#respond Tue, 17 Sep 2019 07:28:57 +0000 https://infoglobi.com/?p=151776 Çfarë fantazojnë femrat e meshkujt (+16)

Një grup shkencëtarësh ka bërë një hulumtim të fantazive seksuale te 1.516 persona, të cilëve u është dhënë lista me 55 fantazi seksuale të ndryshme. Kanë pasur për detyrë që çdo fantazi ta vlerësojnë sipas intensitetit, ndërkaq atë më të preferuarën ta përshkruajnë sa më hollësisht. Si fantazi më e popullarizuar te personat e të …

The post Çfarë fantazojnë femrat e meshkujt (+16) appeared first on InfoGlobi.

]]>
https://infoglobi.com/cfare-fantazojne-femrat-e-meshkujt-16/feed/ 0