fbpx
mustafa, haradinaj
Nga arkivi

Liderët e koalicionit qeverisës takohen të hënën

Takimi në mes të partnerëve qeverisës, që është paraparë të mbahet sot, është anuluar.

Takimi, i paralajmëraur nga AAK, nuk u mbajtë. Ndërkohë që në Qeveri thanë se nuk ka qenë e caktuar të mbahet.

E lideri i LDK-së, Isa Mustafa,  deklaroi se të enjten nuk është paraparë të mbahet një takim i tillë.

Ndërsa lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, deklaroi se takimi është shtyrë për të hënën në orën 15:00 dhe ideja e mbajtjes së një takimi të tillë është që të konsultohemi për takimin e 2 shtatoirt që do të mbahet në Uashington.

InfoGlobi mëson se takimi nuk u mbajt për shkak se lideri i NISMA-së nuk ndodhe në Kosovë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.