Ballina / LIFESTYLE / Lexone këte: Kurrë më nuk do të keni këpucë të lagura!
këpucë

Lexone këte: Kurrë më nuk do të keni këpucë të lagura!

Mbroni këpucët, çantat por edhe aparatet mobile nëpër mot me shi.

Në ditët me shi problem më të madh shpesh na paraqesin jo vetëm këpucët e lagura, por edhe çantat.

E gjitha që ju duhet të pengoni lagështinë është dylli i bletëve, nëse nuk e keni, mund t’ju shërbejë edhe qiri më i thjeshtë.

Procedura është shumë e thjeshtë.

Me qiri fërkoni këpucët ashtu që në to të mbetet një shtresë e hollë. Pastaj shkrini me tharëse flokësh, duke aktivizuar në temperaturën më të madhe.

Në fund prisni disa çaste dhe këpucët do të jenë të gatshme t’i mbathni nëpër mot me shi.

Veç kësaj, në internet ky truk është shumë i popullarizuar i cili u ndihmon telefonave dhe aparateve të tjera që të kenë rezistencë ndaj ujit, së paku në masën më të madhe seç janë.

@Fluidi

Provo po ashtu

te rriturit

Sa kohë kalojnë para ekranit të rriturit?

Personat e rritur në SHBA tanimë kalojnë pjesën më të madhe të ditës në rrjete …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.