Ballina / Shëndet & Fitnes / Lëngu shumë i mirë për ata që vuajnë nga diabeti
karrota

Lëngu shumë i mirë për ata që vuajnë nga diabeti

Diabeti është sëmundje, nga e cila preken të moshuarit dhe të rinjtë. Shkaku më i shpeshtë është stresi, e po ashtu edhe ushqimi jo i shëndetshëm dhe jo i rregullt. Me shtimin në peshë, shtohet edhe rreziku për t’u prekur nga diabeti.

Hani ushqim rregullisht, mos anashkaloni shujtat dhe konsumoni ilaçet e përshkruara. Nuk ia vlen t’i merrni ilaçet, nëse nuk ushqeheni si duhet.

Mos harroni, se nëse nuk u përmbaheni rregullave të ushqimit dhe ilaçeve, mund të vijnë pasojat, si: humbja e shikimit dhe amputimi i gjymtyrëve.

Ilaçi natyral që ju sjellim ju ndihmon të rregulloni nivelin e sheqerit në gjak, të forconi imunitetin, pastroni organizmin, forconi shikimin dhe të vrisni qelizat kancerogjene.

Përbërësit:

3 grushte spinaq
2 karota
1 mollë të gjelbër
2 shkopinj selino

Përgatitja:
Në fillim i shpëlani mirë të gjithë përbërësit, e nga mollët të hiqni farat. I vendosni në blender, e masën e fituar ta pini në mëngjes, në lukth të thatë.

Check Also

Përcjellni këto shenja, ndoshta keni parazitë

Edhe pse kujdeseni që të ushqeheni në mënyrë të shëndetshme, të merreni me aktivitet fizik …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *