Ballina / KOSOVA / LDK : Lista Serbe pa kërkuar diçka nuk e voton demarkacionin
ldk ne kuvend

LDK : Lista Serbe pa kërkuar diçka nuk e voton demarkacionin

Një marrëveshje e mundshme e kryeministrit Ramush Haradinaj me Listën Serbe për demarkacionin, mund të lëkundë votën e Lidhjes Demokratike të Kosovës për këtë çështje.

Deputetja e kësaj partie, Valentina Bunjaku-Rexhepi kërkon transparencë rreth marrëveshjes me deputetët serbë.

Sipas saj, Lista Serbe pa kërkuar diçka nuk e voton demarkacionin.

“Në qoftë se bisedimet me Listën Serbe dhe marrëveshjet në mes të kryeministrit me Listën Serbe janë transparente. Jemi kureshtar me ditë se çka është fol dhe me çka e mashtroi Ramush Listën Serbe. Ne si LDK do ta përkrahim por jo ma qenë transparente bisedimet mes Haradinajt dhe Listës Serbe’, tha ajo për Tribuna Channel.

@Fluidi

Provo po ashtu

lushatku

Supremja rikthen në gjykim rastin e Sylejman Selimit e Sami Lushtakut

Ish- komandantët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Sylejman Selimi dhe Sami Lushtaku do të kthehen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.