fbpx
ldk , deputetet, buxheti, abrashi

LDK-ja s’e voton buxhetin

Arban Abrashi, deputet i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka thënë se ky subjekt nuk do ta votojë buxhetin.

“LDK ka rezervat dhe vërejtjet e veta për buxhetin. Nuk besojmë që ky buxhet i sjellë zhvillim vendit, prandaj nuk do të jemi pjesë. Le të mbetet çështje e koalicionit”, ka thënë ai, në televizionin publik.

Ligji për Buxhetin ka kaluar në lexim të parë, derisa seanca për miratimin përfundimtar të tij është caktuar për të shtunën, e 2 shkurtit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.