Ballina / KOSOVA / LDK e braktis seancën e Kryesisë, shkak Gjykata Speciale
avdullah hoti

LDK e braktis seancën e Kryesisë, shkak Gjykata Speciale

Kryetari i GP të LDK Avdullah Hoti, ka braktisur mbledhjen e Kryesisë së Kuvendit kur filloi diskutimi për shfuqizimin e Gjykatës Speciale.

“Në pikën e tretë u diskutua për shfuqizimin e Ligjit për Dhomat e Specializuara. Ne e lëshuam mbledhjen sepse kjo çështje është e dëmshme dhe rrezikon marrëdhëniet me ndërkombëtarët”, tha ai.

Hoti shtoi se mbledhja e Kryesisë po vazhdon ende.

“ Qëndrimi ynë për Specialen dihet. LDK është kundër shfuqizimit. Ishte në rend dite edhe sot. Të shohim si do të vazhdojnë më tutje shumica parlamentare”, shtoi ai.

Check Also

parakalimi ceremonia qendrore

Pamje nga parakalimi festiv i FSK-së dhe Policisë së Kosovës (FOTO)

Në përvjetorin e dhjetë të shpalljes së Pavarësisë së Republikës së Kosovës, të dielën në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *