Ballina / Fashion/Beauty / Largoni flokët e thinjura në mënyrë natyrale
In Fabric

Largoni flokët e thinjura në mënyrë natyrale

Flokët e thinjura janë një problem shumë i madh për shumë persona.

Andaj, për t’i evituar ato në vend që të përdorni kimikate të ndryshme që edhe mund të jenë të domosdoshme, mund t’i largoni ato në mënyrë natyrale, me limon dhe vaj kokosi, shkruan gazetametro.net

RECETA:
Përbërësit:
Vaj kokosi organik (sasia varet nga gjatësia e flokëve)
3 lugë gjelle lëng limoni të shtrydhur
Përgatitja
Përzieni këto dy përbërës derisa të krijoni një masë homogjene. Më pas vendoseni këtë maskë në kokë dhe masazhojeni atë në kokën tuaj. Lëreni të qëndrojë për një orë.

Më pas lani me shamponin e zakonshëm. Përsëriteni këtë maskë një herë në javë.

Check Also

Si të bartni rroba të zeza gjatë verës

Nuk janë vetëm për dimër dhe mbrëmje: Me rëndësi është që t’i kushtoni kujdes materialit, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *