Ballina / Fashion/Beauty / Largoni flokët e thinjura në mënyrë natyrale

Largoni flokët e thinjura në mënyrë natyrale

Flokët e thinjura janë një problem shumë i madh për shumë persona.

Andaj, për t’i evituar ato në vend që të përdorni kimikate të ndryshme që edhe mund të jenë të domosdoshme, mund t’i largoni ato në mënyrë natyrale, me limon dhe vaj kokosi, shkruan gazetametro.net

RECETA:
Përbërësit:
Vaj kokosi organik (sasia varet nga gjatësia e flokëve)
3 lugë gjelle lëng limoni të shtrydhur
Përgatitja
Përzieni këto dy përbërës derisa të krijoni një masë homogjene. Më pas vendoseni këtë maskë në kokë dhe masazhojeni atë në kokën tuaj. Lëreni të qëndrojë për një orë.

Më pas lani me shamponin e zakonshëm. Përsëriteni këtë maskë një herë në javë.

Check Also

kepucet festive

Festat po afrojnë, përzgjidhni këpucët e vallëzimit

Festat po afrojnë , mes mbrëmjes së Krishtlindjeve, Vitit të Ri, Shën Stefanit dhe Befanës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *