Ballina / LIFESTYLE / Lani dhe sterilizoni makinën e enëve me këtë përbërës

Lani dhe sterilizoni makinën e enëve me këtë përbërës

Është shumë e rëndësishme pastrimi i lavastoviljes në mënyrë që të maksimizoni potencialin e saj larës dhe ta mbani atë në gjendje të mirë pune. Pastrimi i saj minimalisht një herë në muaj është i rekomanduar për të siguruar një mirëfunksionim të saj.

Ka një gamë të gjerë metodash pastrimi me përbërës të thjeshtë që gjenden në kuzhinën tuaj. Uthulla është pastruesi magjik që e bën pjatalarësen tuaj të shkëlqejë.

Është një opsion shumë i dobishëm nëse ju dëshironi të kurseni para për produkte të tjera. Pastrimi i saj me uthull është një proces shumë i thjeshtë.

Përbërësit:

1 filxhan uthull e bardhë.

Udhëzime:

Vendoseni filxhanin me uthull të bardhë në pjesën e sipërme të pjatalarëses, ose në qoftë se nuk i përshtatet, vendoseni në fund të saj. Sigurohuni që lavastovilja është plotësisht e zbrazur.

Gradojeni temperaturën në nivelin më të lartë të ngrohjes dhe vijeni pjatalarësen në një cikël të plotë.

Uthulla do të përziehet me ujin e nxehtë, duke dezinfektuar gjithçka që nga yndyra e deri tek zhuli i krijuar pas çdo larjeje.

Prisni që cikli i larjes të përfundojë dhe të largoni filxhanin nga pjatalarësja. Pas kësaj, ajo do të jetë gati për larjen e enëve.

.

@Fluidi

Provo po ashtu

Nëse qëndroni shumë kohë në kompjuter, do të vuani nga ky sindrom

Nëse qëndroni shumë kohë në kompjuter, do të vuani nga ky sindrom

A qëndroni shumë kohë në kompjuter ose duke shikuar tv? Njerëzit të cilët shpenzojnë më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.