Ballina / Kulturë / “La La Land’ ka shënuar rekord

“La La Land’ ka shënuar rekord

Filmi “La La Land” ka shënuar rekord në ceremoninë e ndarjes së cmimeve për film në “Golden Globes 2017”, ku njëjtë pritet të ndodhë edhe në Oscars.

Kurse çmimi për dramën më të mirë ka shkuar për filmin “Moonlight”

Në këtë garë prestigjioze ku kane qenë të nominuar filma shumë të përfolur, me shtate cmime ka dalë triumfues filmi La La Land. Në mesin e cmimeve që ka fituar ky film, janë edhe ato për rolin më të mirë ku cmimet kanë shkuar për Ryan Gosling dhe Emma Stone. Foto e marrw nga The Guardian.

Provo po ashtu

letra e skenderbeut

Kjo është letra e nënshkruar nga dora e Skënderbeut

Historiani Jahja Drancolli ka publikuar në Facebook, një letër të rrallë autografe të Gjergj Kastriotit- …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.