Kush është golashënuesi më i mirë në Premierligë?

Luftë e rreptë për epitetin e golashënuesit më të mirë të sezonit në Premierligë.

Momentalisht, lista kryesohet nga dy futbollistë të skuadrave londineze.

Diego Costa i Chelseat dhe Alexis Sanchez i Arsenalit, i kanë nga 12 gola, përcjellë.

Pas tyre vjen Sergio Aguero i Manchester Cityt me 10, ndërsa “top-5” kompletohet nga Zlatan

Ibrahimovic i Manchester United dhe Romelu Lukaku i Evertonit me nga 9.

1. Diego Costa 12
2. Alexis Sanchez 12
3. Sergio Aguero 10
4. Zlatan Ibrahimovic 9
5. Romelu Lukaku 9

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.