kurti e lajcak

Kurti e Lajçak diskutojnë për pandeminë, dialogun e vizat

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka zhvilluar një bisedë telefonike sot me kryeministrin në detyrë Albin Kurti.

Gjatë kësaj bisede ata diskutuan për shumë çështje në mesin e tyre, luftimin e pandemisë COVID-19, situatën aktuale politike, rifillimin e dialogut si dhe çështjen e liberalizimit të vizave.

“Një bisedë shumë e mirë telefonike me kryeministrin në detyrë Albin Kurti. Temat e diskutuara: progresi i bërë në parandalimin e përhapjes së COVID-19, situata aktuale politike dhe zhvillimet e mundshme, pritjet për rifillimin e dialogut me perspektivën evropiane dhe nevoja për liberalizimin e vizave”, ka shkruar Lajçak në Twitter.

Lajçak biseda të tilla ka zhvilluar javë më parë edhe me kryetaren e Kuvendit, Vjosa Osmani dhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.