Ballina / KOSOVA / Kurti: Deklarata e Pavarësisë nuk ishte vetëm hap përpara
deklarata e pavaresise

Kurti: Deklarata e Pavarësisë nuk ishte vetëm hap përpara

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është kthyer pas në kohë, për të ritheksuar vërejtjet e hershme për Deklaratën e Pavarësisë.

“Nuk ishte vetëm hap përpara, por kishte edhe hap pas”, ka thënë ai për Top Channel, teksa ka folur për Deklaratën.

“Në dokumentin e Pavarësisë përmendet më shumë pako Ahtisari, që zvogëlon Pavarësinë”, ka vlerësuar Kurti.

“Nuk referohet ushtria, nuk referohen vuajtjet dhe lufta e bërë për të ardhur deri këtu”, ka theksuar ai.

“Është një deklaratë që sheh përpara, por harron disi se nga kemi ardhur deri këtu”, ka thënë Kurti.

The Telegraph publikon fakte interesante për Kosovën

@Fluidi

Provo po ashtu

Marine Le Pen

Le Pen urdhërohet t’iu nënshtrohet testimeve psikatrike

​Një gjykatë në Francë ka udhëruar lideren e ekstremit të djathtë, Marine Le Pen t’iu …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.