KURIOZITETE

Dritarja që kthehet në ballkon

Një kompani daneze dizenjimi po mendo për krijimin e një ballkoni, nga ku mund të shohësh gjithë qytetin. Brendi popullor europian, Velux, e ka rishpikur këtë ballkon. Quhet “cabrio-dritare”, dhe videot e saj bashkë me fotot është postuar në Reddit nga përdoruesi Handicapreader. Duke parë videot dhe fotot dhoma nuk …

Lexo më shumë

Veza e vjetër dy mijë vjet

Një vezë 2 mijë vjeçare është zbuluar në brendësi të një varri. Ajo është gjetur në rajonin Guicou në jugperëndim të Kinës, në rrënojat historike që i përkasin Dinastisë Han. Sipas ekspertëve që kanë gjetur atë, ajo ka madhësinë e një veze normale të pulës dhe kjo është hera e …

Lexo më shumë