fbpx

KURIOZITETE

Sa shpenzojmë për kafe

Sot një pjesë të madhe të kohës e kalojmë jashtë shtëpisë. Të dalësh dhe të mos ulesh për të pirë një kafe, është pothuajse e pamundur. Kjo është Prishtina, apo jo ! “Sa para shpenzoni për kafe gjatë një muaji?”. Ishte kjo pyetja që infoGlobi ia parashtroi 20 të rinjëve …

Lexo më shumë

Internet edhe në varreza

Në tre varrezat më të vizituara të Moskës do të instalohet Wi-fi. Mediet ndërkombëtare shkruajnë se, “vizitorët do të kenë mundësi të lidhen falas në internet, duke filluar nga gjysma e parë e 2016-ës”. Artem Yekimov, kreu i shërbimeve funerale të Moskës, thotë se kjo do i ndihmojë vizitorët të …

Lexo më shumë

Babadimri urinon mbi ISIS-in

Një familje në Maine në Amerikë, dekorimet e festës së Krishtlindjeve i ka bërë shumë të veçanta e me domethënie, shkruan Daily Mail, transmeton Klan Kosova. Ata po thonë se dekorimi i tyre është patriotik, por fqinjët e tyre po e konsiderojnë si të pa-shije. Dekorimi shtëpisë së tyre, e …

Lexo më shumë