Ballina / KURIOZITETE (page 20)

KURIOZITETE

Letra e Profetit Muhamed: Ja çfarë thotë për të krishterët

letra

Sipas traditës së murgjëve krishterë të manastirit ‘Shën Katerina’ në Sinaj, profeti Muhamet shpesh e vizitonte manastirin dhe zhvillonte biseda me klerikët krishterë. Ky dokument është shkruar më vitin 626, ndërsa përbëhet nga disa dispozita rreth termeve të lidhura rreth jetës së krishterëve nën udhëheqjen islame dhe mban vulën e …

Lexo më shumë

Qyteti “fantazmë” që kushtoi 40 miliardë dollarë (Foto)

Një projekt prej 40 miliardë dollarësh, për të ndërtuar qytetin e parë në botë të “zgjuar” baras vlerësohet me Çernobilin si një qytet “fantazmë”. “Utopia e teknologjisë së lartë” në Songdo në verilindje të Koresë së Jugut është ndërtuar nga zeroja dhe është projektuar gjithçka sipas teknologjisë më të fundit. …

Lexo më shumë