fbpx

KURIOZITETE

Vendi që i paguan mirë dembelët

mediumi

“Aftësia konkurruese gjermane po ulen”, paralajmëron Instituti Gjerman i Ekonomisë. Ndërsa vendet jugore evropiane ende po vuajnë nën kërkesat për reforma strikte. Kush ka të drejtë? Nëse i beson gazetës “Die Welt”, atëherë Greqia është turpëruar mjaft javën e kaluar në Forumin Ekonomik Botëror në Davos. “Ne jo vetëm që …

Lexo më shumë

A po nis apokalipsi bërthamor

Koreja e Veriut ka zbuluar naftë në vlerë prej 31 miliardë dollarësh dhe mund t’i shfrytëzojë këto para për të zhytur botën në luftë bërthamore. Ky lajm gjithashtu mund të humb shpresat e atyre vendeve që kanë menduar se mund ta kërcënojnë këtë vend të izoluar se nëse ndërton armë …

Lexo më shumë