KURIOZITETE

Gruaja që u martua me veten

Natalie Adams nuk kishte nevojë për një dhëndërr për t’u martuar. E diagnostikuar me kancer, ajo vendosi të bënte një ceremoni martesore solitare shumë të bukur në kishën pranë shtëpisë së saj. Me djalin e saj në krah, ajo festoi me fustanin e bardhë në praninë e miqve dhe familjarëve. …

Lexo më shumë

“Mbrojtja e oqeanit” (Video)

Në afërsi të ishullit spanjoll Lanzarote, është “hapur” muzeu nën det, që do të jetë në dispozicion të zhytësve. Në vend të botës së gjallë nënujore, ata do të kenë mundësi  të kënaqen  me një varg figurash të artistit Xhejson Tejllor. Kjo ekspozitë, e titulluar “Mbrojtja e oqeanit”, është organizuar …

Lexo më shumë