fbpx

KURIOZITETE

Ku jetojnë miliarderët

InfoGlobi iu sjell listën e 20 vendeve në të cilat jetojnë miliarderët. Se cili vend ka numrin më të madh të miliarderëve lexojeni listën në vijim: 20. Xhakarta, Indonezi Kryeqyteti i Indonezisë është shtëpia e 15 miliarderëve të përfshirë në botën e medias. 19. Tokio, Japoni Ndalesa e radhës është …

Lexo më shumë

Më 9 mars shfaqet eklipsi

eklipsi

Pas pak ditësh, natën mes së martës dhe të mërkurës do të shihet një eklips total diellor në Azi juglindore. Shfaqja do të jetë e dukshme në Oqeanin Paqesor, ku ata që do të kenë mundësi të admirojnë fenomenin, do të shikojë sesi disku diellor do të errësohet tërësisht për …

Lexo më shumë