fbpx

KURIOZITETE

Në shitje makina e mbretëreshës Elizabet II

Është nxjerrë në shitje automjeti me të cilin udhëtonte mbretëresha Elizabet II, për 200.000 sterlina. Automjeti me antiplumb, është i përbërë nga sedilje lëkure, ka sensorë  të specializuar dhe është nxjerrë në shitje nga koleksionisti Simon Gregg. 49-vjeçari Simon Gregg tha për “Daily Mail”, se ai përpiqet të koleksionojë makina që kanë …

Lexo më shumë

Miliona për sete fotografike

instagram selfie

Fotografi Sonny K. Elson flet për maninë që kanë vajzat për sete fotografike, foto të cilat i postojnë në rrjetet sociale. Detaje se si funksionon një set, që nga ideja, çmimi dhe deri te realizimi: Femrat çmenden të pozojnë në jahte. Rrëfimi i njërës prej tyre. Setet fotografike janë kthyer …

Lexo më shumë