Ballina / PSIKOLOGJI / Kur duhet të ndani shtratin me fëmijët
shtrati, femijet

Kur duhet të ndani shtratin me fëmijët

Kur bëhet fjalë për ndarjen e shtratit me fëmijët tuaj, kjo mund të jetë një temë mjaft e diskutueshme.

A mund të pengojë zhvillimin e tyre psikologjik?

Këto janë të gjitha shqetësime të përbashkëta, megjithatë, sipas Dr. Yoni Schwab, “nuk ka efekte negative psikologjike” të shkëmbimit të shtratit nëse të dyja palët fëmijët dhe prindërit janë të lumtur.

Shwab shpjegoi se për sa kohë i përshtatet kulturës së familjes, bashkë-fjetja në të vërtetë mund të ketë përfitim të madh.

@Fluidi

Provo po ashtu

frojdi dhe jungu psikoterapia analitike

Psikoterapia analitike: Prej Frojdit deri te Jungu

Psikoterapia analitike paraqet një grup drejtimesh psikoterapeutike, të cilat janë zhvilluar nga psikanaliza, nismëtar i …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.