Ballina / Kulturë (page 70)

Kulturë

Rrugëtimi i çuditshëm i Nobelit në letërsi

Pavarësisht parashikimeve, pavarësisht kritikave dhe gjithçka je tjetër  çmimi Nobel në letërsi ia del të na çudisë çdo herë. Duket sikur pritshmëritë tona thyhen çdo herë gjatë ndarjes së çmimeve, veçanërisht në letërsi, shkruan arbresh.info. Për vite të tëra informohen shkrimtarët favorit si Roth, Murakami, Ali Ahmad Said Esber (ADONIS) ose …

Lexo më shumë

Muzeu i çokollatës në Uashington (Video)

cokollata

Shumë pranë Shtëpisë së Bardhë, në Uashington, Gjergj Dollani ka hapur një kafe butik çokollate. “Cafe Chocolat” është një muze në miniaturë çokollatash. Por, përveç shitjes së çokollatave, Dollani po eksperimenton për t’i shtuar kafes shijen e tyre. Në një nga zonat më të mira të Uashingtonit, sipërmarrja e shqiptarit …

Lexo më shumë