Ballina / Kulturë (page 52)

Kulturë

Vdes poeti Nehat Hoxha

lajmi, infoglobi

Ka ndërruar jetë Nehat Hoxha, poeti i cili në vitin 1990 kishte shkruar veprën “Vdekja e poetit”. Hoxha ishte edhe ekonomist, si dhe përkthyes e redaktori i shumë librave. Ishte edhe autor i shumë teksteve të këngëve. Ishte edhe anëtar i Lidhjes së Shkrimtarëve të Kosovës e po ashtu laureat …

Lexo më shumë