Kulturë

Zëri i Ramës nesër në shesh

rame lahaj, shpend, ahmeti, david crescenzi

Tenori Lahaj, kërkon që Prishtina të ketë një sallë të denjë koncertale Kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, në një konferencë për media tha se nata e koncertit do të jetë tejet e veçantë. “Pas një koncerti të suksesshëm me filarmoninë e Kosovës në kuadër të aktiviteteve 20/20, kemi vendosur që …

Lexo më shumë

Kultura online e Francës

copuright, franca, europa

Franca bëhet vendi i parë që miraton reformën “copyright” në Bashkimin Europian Franca u bë vendi i parë që miratoi reformën e ‘të drejtës së autorit’ të miratuar nga Parlamenti Europian në mars që siguron që mediat të paguhen për përmbajtjen e tyre origjinale nga gjigantët e teknologjisë, si Facebook …

Lexo më shumë

Lexo dhe pusho në Ulqin

Panairi i Librit në Ulqin, këtë vit të ftuar nderi dy shkrimtarë të njohur Këtë të premte, më 26 korrik, në orën 20:00, hapet Panairi i 19-të i Librit në Ulqin. Në ceremoninë e hapjes në shëtitoren e plazhit të vogël, do të marrin pjesë si të ftuar nderi dy …

Lexo më shumë