Kulturë

Vdes aktori Kirk Douglas

Ka vdekur aktori amerikan, Kirk Douglas, i cili luajti në filmin epik – Spartacus – dhe dhjetëra role të tjera. Njoftimin e bëri familja e tij. “Me trishtim të jashtëzakonshëm, vëllezërit e mi dhe unë njoftojmë se Kirk Douglas na la sot në moshën 103 vjeçare”, tha djali i tij …

Lexo më shumë