fbpx

Kulturë

“Saras” sjell Majakovskin

Pranë stendës së Shtëpisë Botuese “Saras” ka gjithmonë një libër të mirë. “Biografia për Majakovskin është shkruar nga Serena Vitale. Një autor i rëndësishëm i yni është Mustafa Nano, ndërkohë që edhe Bajram Peçi i është bashkuar stendës së Saras me një botim historik”, u shpreh Alda Bardhyli, kryeredaktore “Botimet …

Lexo më shumë

Tiranë: Hapet Panairi i Librit

Është hapur sot edicioni i 19-të i Panairit të Librit “Tirana 2016”, me anë të një ceremonie të mbajtur në Pallatin e Kongreseve, në ambientet e të cilit shtëpitë botuese do të prezantojnë dhe ofrojnë për publikun botimet e tyre për disa ditë me radhë. Petrit Ymeri, kryetar i Shoqatës …

Lexo më shumë