fbpx

Kulturë

Çka janë lajmet e rreme

Kohët e sotme, për shkak të mediave sociale, njerëzit kanë vështirësi të dallojnë se cilët lajme që ata lexojnë janë të vërteta dhe se cilët janë të rreme. Në konferencën e tij të parë për shtyp Donald Trump, në atë kohë president i zgjedhur, përdori fjalët “lajme të rreme”. Që …

Lexo më shumë

Portugalia fiton Eurovizionin

Salvador Sobral, konkurrenti nga Portugalia ka fituar Eurovizionin, festivalin evropian të këngës të zhvilluar dje në Kiev të Ukrainës. 27-vjeçari Sobral interpretoi një baladë dashurie me tone xhazi, të kompozuar nga motra e tij, që i siguroi Portugalisë fitoren e parë në Eurovizion. Kur mori çmimin, artisti tha se kënga …

Lexo më shumë