Kulturë

Vizitone: ‘Fractured Body’ e hapur derime 17 prill

Shqipëria , Tirana, nata

Koha për ushqim shiprtëror e kulturor. Fractured Body është tema e ekspozitës që ka bërë bashkë në Tiranë 18 artistë amerikanë dhe dy shqiptarë. Vizatimet e artistëve bashkëkohore kanë në qendër të tyre qënien njerëzore ndërsa sipas kuratorëve ekspoztia është një shkëmbim kulturash e idesh përmes artit. Ekspozita ‘Fractured Body’ …

Lexo më shumë

Lamtumirë Françesk!

Është përcjellë për në banesën e fundit kantautori Françesk Radi, Celentano i muzikës shqiptare, i cili ndërroi jetë një ditë më parë si pasojë e një hemorragjie cerebrale. Familjarë, miq e shokë nga bota e muzikës, por edhe personalitete të politikës kryen homazhe paraditen e së martës në hollin e …

Lexo më shumë

Shuhet Françesk Radi!

Kantautorii i mirënjohur i muzikës së lehtë shqiptare, Françesk Radi, u shua! Kantautori ndërroi jetë më moshën 67-vjeçare. Ai u shtrua në spital disa ditë më parë në gjendje të rëndë pas një hemoragjie cerebrale. Françesk Radi ka marrë pjesë në disa festivale të muzikës së lehtë shqiptare. Këngët e …

Lexo më shumë