Ballina / KURIOZITETE / Kujt i’a kishte frikën Al Capone ?
Al Capone

Kujt i’a kishte frikën Al Capone ?

Al Capone kishte një frikë të çuditshme

Al Capone është cilësuar si krimineli më i madh i të gjitha kohërave. Ende sot e kësaj dite imazhi i tij ngjall frikë për shkak të krimeve të shumta që ka bërë.

Por shumë pak e dinë se Al Capone kishte një frikë të çuditshme. Ai kishte frikë nga shpirtrat e të vdekurve.

Ditët e fundit të jetës thuhet se ka përjetuar një tmerr të pabesueshëm për shkak se ishte i bindur se një shpirti i një të vdekuri me emrin Jimmy po e torturonte.

Në momentin e vdekjes, Capone kishte rreth 100 milionë dollarë, të cilat i kishte mbledhur me anë të veprimtarisë së tij kriminale.

 

Check Also

doktoret_shekujt

Ja si dukeshin doktorët para një shekulli

Ditët e sotme, kur një njeri sëmuret shtrohet në spital dhe për të kujdeset një …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *