Ballina / KRYESORE (page 90)

KRYESORE

Trump pret Thaçin e Vuçiqin për të festuar atë që do jetë një marrëveshje historike

Donald Trump, President i Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Presidenti amerikan, Donald Trump, përmes një letre, u ka kërkuar liderëve politikë në Kosovë që të kenë unitet në arritjen e një marrëveshjeje gjithëpërfshirëse me Serbinë. Letrën e ka publikuar Presidenti i Ksovës, Hashim Thaçi në Facebook. Në të thuhet se kjo marrëveshje është një mundësi për Kosovën dhe humbja …

Lexo më shumë

Zyrtarët e lartë të BE-së i shkruajnë Haradinajt për zhgënjimin e tyre me tarifën

BE Bruksel

Përfaqësuesit e lartë të Bashkimit Evropian kanë vazhduar komunikimin përmes letrave me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj. BE po i kërkon kryeministrit të Kosovës që të shfuqizojë masën e tarifës 100 për qind që u është vendosur prodhimeve me origjinë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina. Përfaqësuesja e Lartë e …

Lexo më shumë