KRYESORE

Konjufca në Parlamentin Evropian: Kosova  së shpejti do të ketë edhe Qeverinë e re

glauku_konjufca

Parlamenti Evropian ka mbetur mbrojtësi i palëkundur i perspektives evropiane për Ballkanin Perëndimor, tha kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës Glauk Konjufca, në Samitin e kryetarëve të parlamenteve të Ballkanit Perëndimor, i cili është duke u mbajtur në Bruksel. Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës Glauk Konjufca, po …

Lexo më shumë

Bugajski në CEPA: Në Ballkan po ndodh lufta për mbizotërim midis Moskës dhe fuqive perëndimore

bugajski

Uashington, 29 janar – Analisti dhe eksperti amerikan për Ballkanin, Janusz Bugajski konsideron se Perëndimi duhet të përgjigjet shumë më energjikisht ndaj shtrirjes së ndikimit të Rusisë në Ballkan. Bugajski thekson se në hapësirat e Ballkanit po ndodh lufta për mbizotërim midis Moskës dhe fuqive perëndimore e ngjashme me atë …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!