Ballina / KRYESORE (page 8)

KRYESORE

Meyer: Ndoshta një pjesë e territorit të Kosovës do t’i jepet Serbisë

Steven Meyer cia

Ish-zëvendësshefi i CIA-s për Ballkanin, Steven Meyer, thotë se është e nevojshme që Beogradi dhe Prishtina të ulen në tavolinë për të diskutuar zgjidhjen finale, pa praninë e fuqive të mëdha. Sipas tij sa herë që involvohen në një çështje SHBA-të dhe Rusia, atëherë gjërat komplikohen. Ndërkohë Meyer thotë se …

Lexo më shumë

Kriza politike në Shqipëri, sot seancë e jashtëzakonshme dhe protestë e opozitës

Derisa Shqipëria ka hyrë në një krizë të thellë politike, vendi vazhdimisht po përfshihet me ngjarje e zhvillime të ndryshme. Atje sot për orën 17:00 është thirrur një seancë e jashtëzakonshme parlamentare për të diskutuar ngritjen e një komisioni hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Mediet po raportojnë se …

Lexo më shumë

Kosova e Shqipëria nuk marrin pjesë në Samitin e SEECP në Bosnjë

Kosova, përshkak të trajtimit jo të barabartë nuk do të marrë pjesë në Samitin e procesit të bashkëpunimit në Evropën Juglindore (SEECP), kështu ka konfirmuar zv.kryeministri, njëherësh ministër i jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli përmes një statusi në Facebook. Ai, ka sqaruar tutje, se qëndrim i palëkundur i institucioneve të …

Lexo më shumë

Haradinaj i shpreh respekt Borisovit për qëndrimin parimor ndaj Kosovës

Kryeministri Haradinaj ka shpreh respekt të veçantë për kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov, për qëndrimin parimor ndaj Kosovës dhe të drejtës sonë për të qenë pjesë e familjes evropiane. Sipas tij, vendimi, që samiti i ardhshëm të ketë nikoqir Bullgarinë dhe Maqedoninë e Veriut e bënë edhe më domethënës procesin …

Lexo më shumë