Ballina / KRYESORE (page 7)

KRYESORE

Pasojat e largimit të Kosovës nga Asociacioni Evropian për Cilësi në Arsim

konviktet e studenteve ne prishtine

Pavarësisht se Kosovës nuk i është vazhduar anëtarësimi në Asociacionin Evropian për Sigurimin e Cilësisë në Arsimin e Lartë (ENQA), njohja e diplomave universitare të cilat lëshohen nga autoritetet kompetente arsimore në Kosovë do të vazhdojnë të njihen edhe jashtë vendit. Kështu bëjnë të ditur për Radion Evropa e Lirë …

Lexo më shumë

Kosova – Mali Zi

kosova, dardanet, mali zi, eufa, fifa, euro 2020

Sonte arena e madhe për Kombëtarën e Kosovës Kosovës drejt rrugës për në kampionatin evropian i janë vështirësuar e cila i ka tri finale deri në fund të kualifikimeve dhe “dardanët” do t’i marrin ato një nga një. Fillimisht i gjithë fokusi është te ndeshja ndaj Malit të Zi, që …

Lexo më shumë

VV: Autoritetet shtetërore duhet të hetojnë shkaqet e këtij helmimi

Lëvizja Vetëvendosje

Vetëvendosje ka reaguar për helmimin e punonjësve të KQZ-së. “Helmimi i punonjësve të operacionit të votimit përmes postës ka shqetësuar familjarët e stafit, por edhe opinionin publik. Autoritetet shtetërore duhet të hetojnë shkaqet e këtij helmimi, ashtu siç duhet të hetojnë pakot e ardhura nga Serbia në mënyrë të organizuar …

Lexo më shumë