Ballina / KRYESORE (page 60)

KRYESORE

Greva e ‘arsimit’ hyri në ditën e 12, iu bashkëngjit edhe administrata publike

greva, arsimi, kosova, infoglobi

Përderisa punonjësit e arsimit sot u futën në ditën e 12 të grevës së filluar me kërkesë për korrigjimin e koeficientit të pagave, sot në protestë një orëshe për po këte arsye janë hedhur edhe punonjësit e administratës publike të Kosovës. Krahas grevës së administratës publike të pushtetit qendror, edhe …

Lexo më shumë

Limaj e Ahmeti përfundojnë takimin me përfaqësues të Mogherinit në Bruksel

KE, Komisioni Evropian

Fatmir Limaj e Shpend Ahmeti,  bashkëkryesues të Ekipit negociator për bisedimet me Serbinë, kanë zhvilluar një takim në Bruksel me zyrtarët e Bashkimit Evropian nga zyra e Përfaqësueses së Lartë, Federica Mogherini. Mësohet se bashkëkryesuesit e dialogut nga Prishtina kanë rishikuar përparimin e arritur deri më tani në normalizimin e …

Lexo më shumë

Amerika kërkon pezullimin e menjëhershëm të taksës , paralajmëron pasoja

departamenti amerikan i shtetit dash

Këshilli i Sigurisë Kombëtare të SHBA-ve dhe Departamenti i Shtetit Amerikan kanë formësuar pozicionin e tyre lidhur me zhvillimet aktuale në Kosovë, respektivisht çeshtjen e taksës së vendosur nga qeveria dhe dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Burimet e Klan Kosovës kanë siguruar mesazhin e qartë i cili tashmë iu është …

Lexo më shumë

Hasani: Ky ekip negociator s’mund të nënshkruaj marrëveshje me Serbinë, s’i lejon Kushtetuta

enver hasani 2

Ish-kreu i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, thotë se ekipi negociator që është caktuar për bisedimet me Serbinë, i përbërë nga Hashim Thaçi, Shpend Ahmeti e Fatmir Limaj, nuk mund të nënshkruaj asnjë marrëveshje Kosovë-Serbi, pasi sipas tij ata nuk e kanë marrë bekimin e shumicës absolute të Kuvendit për të …

Lexo më shumë