KRYESORE

Kosnett: ShBA dhe Kosova mbeten të përkushtuara për një partneritet të ngushtë

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett ka shkruar në Twitter pas takimit me të parin e Qeverisë, Albin Kurtin. Kosnett ka shkruar se SHBA-të mbeten të përkushtuara për partneritet të ngushtë me Kosovën. “Takim pozitiv me kryeministrin Kurti për ta uruar atë për formimin e qeverisë. Shtetet e Bashkuara dhe …

Lexo më shumë

75 vjetori i Konferencës së Jaltës ku u përcaktua rendi i ri botëror

Kur Gjermania naziste ndodhej para kapitullimit fuqitë e ardhshme fituese të Luftës së Dytë Botërore morën vendime historike në Jaltë para 75 vitesh. Me këtë ata i hapën rrugën organizatës më të rëndësishme globale sot. Fotoja përshkoi botën para 75 vitesh: Krah për krah janë të ulur kryeministri britanik Winston …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!