Ballina / KRYESORE (page 6)

KRYESORE

Lindsay Hoyle zgjedhet kryetar i ri i Parlamentit në Britani të Madhe

Politikani britanik Lindsay Hoyle është bërë kryetari i ri i Parlamentit në Britani të Madhe, duke zëvendësuar John Bercow. Sipas mediave britanike, ligjvënësi veteran i Laburistëve u zgjodh nga deputetët të hënën, vetëm dy ditë para se Parlamenti të vendoset të shpërndahet përpara zgjedhjeve të përgjithshme muajin tjetër. “Kjo Shtëpi …

Lexo më shumë

Palmer: Qeveria e ardhshme të arrijë marrëveshjen me Serbinë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës inkurajojnë Kosovën që t’i qaset seriozisht dialogut dhe arritjes së marrëveshjes për normalizimin e raporteve me Serbinë, ka deklaruar të premten në Prishtinë, përfaqësuesi i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer. Këto komente, ai i bëri gjatë një bashkëbisedimi me studentët dhe përfaqësuesit …

Lexo më shumë

Thaçi s’flet pas takimit me Palmerin, LDK thotë se ai foli si të arrihet paqja me Serbinë

Palmer ka takuar edhe kryeministrin në detyrë të Kosovës, Ramush Haradinaj kreun e PDK-së, Kadri Veselin Palmer është takuar edhe me presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, por ata nuk kanë folur për medie Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, së bashku me nënkryetaren, Vjosa Osmani, takuan zv. ndihmës sekretarin e shtetit, …

Lexo më shumë