Ballina / KRYESORE (page 59)

KRYESORE

Daka për zgjedhjet në veri: Kosto e planifikuar do të jetë 471 mijë euro për dy raunde

Daka

Kryetarja e Komisionit Qendëror të Zgjedhjeve, Valdete Daka, ka thënë se buxheti i planifikuar për zgjedhjet në veri të Kosovës është 471 euro. Ajo ka dhënë të premtën një intervistë për magazinën informative “55 minuta” të RTK-së, ku ka konfirmuar se institucioni që drejton është gati për zgjedhjet që do …

Lexo më shumë

VOA: Veprimtari e reagime kundër mohimit të krimeve të luftës në Kosovë

beograd kundershtohet mohimi i krimeve te luftes ne kosove

Në Beograd, organizatat joqeveritare, Nisma e të rinjve për të Drejtat e Njeriut, Fondi për të Drejtën Humanitare dhe Gratë në të zeza shënuan të mërkurën 20 vjet nga krimet kundër shqiptarëve të Kosovës me një veprimtari në qendër të qytetit. Përfaqësuesit e këtyre organizatave thanë se veprimtaria është “një …

Lexo më shumë

The Economist: Berlini, rast për unifikimin e qëndrimeve të Gjermanisë dhe Francës për Kosovën

macron dhe merkel

Në datën 29 prill, kancelarja gjermane Angela Merkel dhe presidenti francez Emmanuel Macron do të presin liderët e shteteve të Ballkanit Perëndimor, si dhe kryeministrat e Kroacisë dhe Sllovenisë. Në takim do marrin pjesë gjithashtu edhe Jean-Claude Juncker që është president i Komisionit Evropian dhe Federica Mogherini përfaqësuese e lartë …

Lexo më shumë