Ballina / KRYESORE (page 58)

KRYESORE

Macron i kërkon falje Ramës

edi rama, emanuel macron, frnaca, shqiperia, andora, armenia, euro2020

Incidenti me himnin dhe shtetin në ndeshjen Francë-Shqipëri Presidenti i Francës, Emmanuel Macron i ka përcjellë një mesazh kryeministrit Edi Rama, duke kërkuar ndjesë për atë që ai e ka quajtur gabim të patolerueshëm të Federates Franceze të Futbollit mbi ngatërrimin e himnit shqiptar! Presidenti Macron ka vlerësuar reagimin e …

Lexo më shumë

Medvegja voton me 4 mijë shqiptar më pak

medvegja, kosova, serbia, zgjedhjet e jashzakonshme, Muharrem Salihu, fushe kosova

Në zgjedhjet e jashtëzakonshme duhet të zgjedhin 25 asamblistë të rinj, më pas kryetari Në Medvegjë, qytetarë janë votuar në  zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale, ku të drejtë vote kanë 6.595 votues. Nga mëngjesi janë hapur 28 qendrat e votimit, ndërsa votuesit duhet të zgjedhin 25 këshilltarë komunal, të cilët zgjedhin …

Lexo më shumë