KRYESORE

Thaçi paralajmëron se marrëveshja me Serbinë do të arrihet

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një tweet’i në llogarinë e tij, ka falënderuar presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, dhe ka lavdëruar punën e ambasadorit Richard Grenell. Gjithashtu, ai ka paralajmëruar edhe një marrëveshje me Serbinë. “Faleminderit President Donald Trump për vëmendjen që ia keni kushtuar …

Lexo më shumë

Kosnett përshëndet vendimin e Apelit për konfiskim të pasurisë së paligjshme

Philip S. Kosnett

Ambasadori amerikan, Philip Kosnett ka vlerësuar pozitivisht vendimin e Gjykatës së Apelit për sekuestrimin e rreth 1 milion eurove pasuri të paligjshme. Ambasadori Kosnett ka shkruar në Twitter se vendimi i Gjykatës për konfiskimin e pasurisë së paligjshme është një hap i madh i drejtësisë, dhe angazhim të tillë duhet …

Lexo më shumë

Shpallen zgjedhjet në Podujevë

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, e ka shpallur datën e zgjedhjeve të jashtëzakonshme për Kryetar në Komunën e Podujevës. Zgjedhjet e jashtëzakonshme për Kryetar në Komunën e Podujevës, bazuar në vendimin e presidentit Thaçi, do të mbahen më 15 mars 2020. Presidenti Thaçi e ka udhëzuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve …

Lexo më shumë