Ballina / KRYESORE (page 20)

KRYESORE

Tahiri: Taksa duhet pezulluar; Për Marrëveshje fjalën e fundit e ka Kuvendi

ramush-tahiri-infoglobi

Qeveria gjithëpërfshirëse nuk nënkupton ndërrimin e Kryeministrit, përkundrazi, z. Ramush Haradinaj mbetet aty ku është, pra në postin e Kryeministrit, por me një qeveri gjithëpërfshirëse mund të mbivotohet qëndrimi i tij për taksën, ka deklaruar analisti Ramush Tahiri. Sipas tij , dorëheqja eventuale e Kryeministrit automatikisht do të nënkuptonte shkuarjen …

Lexo më shumë

Ahmeti e thotë të kundërtën e Presidencës: Nuk u deklaruam për suspendim

shpend ahmeti

Kryetari i PSD-së, Shpend Ahmeti njëherit bashkëkryesuesi i Ekipit Negociator të Kosovës Shpend Ahmeti, ka reaguar ndaj një njoftimi nga zyra e Presidentit, ku thuhet se të gjithë anëtarët e Ekipit Negociator gjatë takimit me delegacionin e lartë amerikan, kanë shprehur gatishmërinë për suspendimin e taksës ndaj Serbisë dhe vazhdimin …

Lexo më shumë

Ekipi negociator i gatshëm të dëgjojë SHBA-në për taksën

ekipi negociator lideret

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pasur një takim të përbashkët me drejtorin kryesor për Çështje Evropiane në Këshillin e Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, John Erath, drejtorin për Ballkan të Këshillit Kombëtar të Sigurisë së SHBA-së, Brad Berkley, si dhe me Ekipin Negociator të Kosovës, përkatësisht me zëvendëskryeministrat Behgjet …

Lexo më shumë

Blerim Reka konfirmon lajmin se u kandidua për President të Maqedonisë Veriore

blerim reka

Blerim Reka, gazetari shumëvjeçar, njëherësh profesor dhe diplomat, ka bërë publike kandidaturën e tij të pavarur për postin më të lartë në Maqedoninë Veriore, për postin e Presidentit. “Në pamundësi tu përgjigjem gjitha mediave dhe miqve, përmes këtij njohtimi e bëjë publike kandidaturën time të pavarur për President të Republikës …

Lexo më shumë

Bieber : Rivizatimi i kufijve, skenar i rrezikshëm; Mosliberalizimi vendim i padrejtë

bieber _berani

Në intervistën ekskluzive të realizuar për emisionin “55 minuta” të televizionit publik të Kosovës, analisti botëror, profesor i Universitetit të Gracit në Austri, z. Florian Bieber ka shpaluar pikëpamjet e tij për dialogun mes Kosovës e Serbisë, për idenë e korrigjimit të kufirit, për ndikimin që mund ta ketë qasja …

Lexo më shumë