Ballina / KRYESORE (page 2)

KRYESORE

Hyn në fuqi Kodi i ri Penal, sanksione të ashpra për abuzuesit e parave të taksapaguesve

abelard tahiri

Me këtë rast, përmes një deklarate, ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka njoftuar qytetarët për masat e reja dhe ka ftuar ata që të respektojnë ligjin dhe normat sociale mbi të cilat funksionon shoqëria jonë. “Tani e tutje, fillon një epokë e re në drejtësinë që zbatohet në Republikën tonë, …

Lexo më shumë

Hahn për “Washington Post”: Askush nuk mund të parashikojë rezultatin final të MV

hahn dhe thaci

Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn ka folur rreth një marrëveshje të mundshme ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Komisioneri për Politikat Evropiane të Fqinjësisë dhe Negociatat e Zgjerimit, Johannes Hahn, ishte në Washington javën e kaluar për të diskutuar për Lindjen e Mesme, Ukrainën dhe …

Lexo më shumë

Vetëm 43 për qind e qytetarëve të BE-së e mbështesin zgjerimin

integrimi i ballkanit

Shtyrja e hapjes së negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, mosliberalizimi i vizave për Kosovën dhe mesazhet e përsëritura se rruga e Serbisë drejt BE-së do të jetë më e gjatë nga sa shpresohej kanë shënjuar pozicionin e BE-së kundrejt Ballkanit Perëndimor gjatë vitit të shkuar. Pavarësisht …

Lexo më shumë