KRYESORE

Presidenti Thaçi Albin Kurtit: Ju ftoj sërish për takim konsultativ më datën 31 dhjetor

thaci bruksel

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka ftuar sërish në takim konsultativ liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti. Në letrën të cilën e kanë publikuar mediat në Kosovë, presidenti Thaçi thotë se “me qëllim të konsultimit për të propozuar kandidatin për kryeministër për formimin e Qeverisë së Kosovës, ju ftoj …

Lexo më shumë

Ngjarjet që shënuan vitin 2019

Gjatë vitit 2019 kanë ndodhur shumë ngjarje, të cilat do të mbahen mend dhe do të shkruhen në histori. Gazeta greke newsbomb.gr ka sjellë në rikujtesë ngjarjet më të rëndësishme, ku mes tyre është edhe tërmeti vdekjeprurës në Shqipëri. 10 janar: Kriza presidenciale në Venezuelë- Kriza presidenciale e Venezuelës shpërtheu …

Lexo më shumë

Kurti: Konsultimet me LDK-në do të vazhdojnë, pritet që qeveria të formohet në janar

kurti, mustafa

Kandidati për kryeministër të Kosovës, njëherësh kryetari i Lëvizjes Vetvëvendosje, Albin Kurti, duke iu referuar vonesave për formimin e qeverisë më shumë se tre muaj pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, tha se datën nuk e përcakton presidenti i vendit, por ajo varet nga partneri i koalicionit qeverisës, Lidhja Demokratike e …

Lexo më shumë
error: Content is protected !!