Ballina / KRYESORE (page 15)

KRYESORE

SHBA planifikon të ndërmjetësojë dialogun mes Kosovës dhe Serbisë

flamuj-shba-kosove

Dy dekada pas paqes së brishtë në ish-Jugosllavi, Uashingtoni planifikon që t’i rifillojë bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë, shkruan gazeta ForeignPolicy. Departamenti Amerikan i Shtetit pritet që të njoftojë një të dërguar special në Ballkan si pjesë e një përpjekje për rifillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë, me qëllimin …

Lexo më shumë

Dëmtohet memoriali turk në Tiranë

memoriali, turqia, shqiperia, tirana

Është thyer memoriali i vendosur në Tiranë në nder të viktimave që kundërshtuan tentativën e grushtit të shtetit në Turqi. Pllaka është dëmtuar në pjesën anësore të saj, ndërkohë që policia ka rrethuar zonën ku është vendosur memoriali. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në mëngjesin e hershëm të premtes. Vendosja …

Lexo më shumë