KRYESORE

Orari i provimeve pranuese në UP

Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina” , ka njoftuar se menaxhmenti i UP-së ka hartuar orarin për organizimin e provimeve pranuese në njësitë akademike të UP-së për vitin akademik 2015/2016. Synimi i menaxhmentit është që mësimi për studentët e nivelit baçelor dhe master të fillojë më 1 tetor. Konkursi për afatin …

Lexo më shumë

Kundërpërgjigjet Maqedonia

Ministria e Jashtme e Maqedonisë ka bërë një deklaratë për shtyp si reagim ndaj qëndrimit të shprehur nga kryeministri, Edi Rama lidhur me vendosjen e vetos për anëtarësimin e këtij vendi në NATO. Duke theksuar se Maqedonia ka nevojë për mbështetjen e fqinjëve në rrugën e saj drejt integrimit në …

Lexo më shumë

Sot në Kosovë – Dita e Pastrimit

Të premten në Kosovë ka filluar dita e pastrimit – një aksion i cili ndërmerret një herë në vit dhe organizohet nga Iniciativa “Ta Pastrojmë Kosovën”. Aksioni për pastrimin e vendit është mbështetur edhe nga përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës. Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, dhe kryeministri, Isa Mustafa, përmes profileve …

Lexo më shumë