fbpx

KRYESORE

Buljeviç: Kroacia e sheh Kosovën të integruar në BE dhe NATO

Ministri i ministrisë për Forcën e Sigurisë së Kosovës(MFSK), Haki Demolli priti në vizitë zyrtare ministrin e Mbrojtjes(MM) të Republikës së Kroacisë, Josip Buljeviç me bashkëpunëtorë. Ministri Buljeviç dhe delegacioni i Ministrisë së Mbrojtjes të Kroacisë, u pritën në ministrinë për Forcën e Sigurisë me ceremoni solemne shtetërore, ku ishte …

Lexo më shumë

Tiranë: Lirohen aktivistët (VIDEO)

21:10- Janë liruar aktivistët të cilët u shoqëruan në ambientet e Komisariatit nr. 1, të cilët protestuan sot kundër ndërtimit të parkut te Liqeni Artificial i Tiranës. Ndërkohë në ambientet e komisariatit numër 1 kanë shkuar edhe deputetë të PD-së, Arben Ristani dhe Flamur Noka, por protestuesit kanë kundërshtuar praninë …

Lexo më shumë