KRYESORE

LDK sot zgjedh Kryetarin

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), sot mban Kuvendin zgjedhor, ku do të zgjedh edhe Kryetarin, post ky për të cilin ditëve të fundit është zhvilluar një betejë e ashpër mediale ndërmjet pretendentëve . Për kreun e LDK-së tashmë kanë bërë publike pretendimet kryetari aktual i LDK-së, Isa Mustafa (kryeministër i Kosovës) dhe Vjosa Osmani, (aktualisht …

Lexo më shumë