KRYESORE

Arrestohen 3 persona, regjistruan vetura kundërligjshëm

Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar, pas hetimeve të kryera, lidhur me veprimtarinë kriminale të një grupi, që në vazhdimësi merrej me ‘falsifikime të ndryshme’, ‘legalizim të përmbajtjes së pavërtetë’ dhe ‘mashtrim’, ka realizuar një operacion policor të suksesshëm. Të marten në rajonin e Prishtinës, në pesë lokacione të …

Lexo më shumë

FOL: Për 3 muaj u deponuan 2286 raste kundër korrupsionit

Lëvizja Fol sot publikoi statistikat antikorrupsion të Policisë, Prokurorisë, gjykatave të Kosovës, si dhe statistikat e Zyrës së Koordinatorit Kombëtar për Luftimin e Krimeve Ekonomike për periudhën janar-mars 2015. Vetëm për tre muajt e parë të vitit 2015, janë deponuar 2286 raste antikorrupsion, konstaton FOL. Nga këto lëndë Policia e …

Lexo më shumë

Takohen Gruevski – Hahn – Zaev

Komisionari evropian Johanes Hahn ka filluar takimin me kryeministrin Nikolla Gruevski dhe liderin e opozitës në Maqedoni Zoran Zaev. Paraprakisht Hahn ka realizuar takime të ndara me kreun e LSDM-së Zoran Zaev dhe kryeministrin Nikolla Gruevskin. Derisa është paralajmëruar për në orën 16:30 takim mes tij dhe katër liderëve partiak, …

Lexo më shumë

Nesër protestojnë punonjësit e “Rilindjes”

Gazetarët e punonjësit e dikurshëm të gazetës “Rilindja” kanë paralajmëruar për nesër një protestë para ish-ndërtesës së tyre, Pallatit të shtypit, aktualisht të një pjese të Qeverisë së Kosovës. “Kërkojmë pasurinë tonë në Prishtinë dhe në Tiranë”, do të jetë kërkesa e vetme e ish-punonjësve të kësaj gazete gjatë protestës …

Lexo më shumë