fbpx

KRYESORE

Obama: Mposhtja e ISIS-it prioritet

Barack Obama ka ritheksuar angazhimin e administratës amerikane për të luftuar ISIS. “Shtetet e Bashkuara duan dhe mund ta mposhtin Shtetin Islamik. Për Amerikën ky është një ‘top-priority’”, ka deklaruar Obama në konferencën e përbashkët për shtyp me presidentin argjentinas në Buenos Aires. Shefi i Shtëpisë së Bardhë ka nënvizuar …

Lexo më shumë

Mustafa: Bisedime po, zgjedhje jo

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se brenda kësaj jave mund të ndodhë rikonfigurimi i kabinetit qeveritar. Në pyetjen konkrete, nëse ministri i Drejtësisë Hajredin Kuçi do të bëhet zëvendëskryeministër, i pari i ekzekutivit as nuk e ka mohuar, por as pohuar këtë mundësi, njofton Klan Kosova. Mustafa po …

Lexo më shumë

Jahjaga pritet sot nga Biden

Presidentja, Atifete Jahjaga, pritet të takojë sot në Uashington nënpresidentin amerikan, Joe Biden. Jahjaga ka udhëtuar për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me ftesë speciale të zëvendëspresidentit amerikan dhe do të pritet me nderimet më të larta shtetërore. Kjo është vizita e fundit e Jahjagës në Uashington si presidente …

Lexo më shumë