KRYESORE

Kosovari humb jetën në Zvicër

Një shqiptarë nga Kosova ka humbur jetën në një kantier ndërtimi në Lucern të Zvicrës. Mediat zvicerane bëjnë të ditur se 31 vjeçari pas rrëzimit disa metra nga skelja, mori lëndime të rënda trupore dhe përkundër intervenimit të shpejtë të policisë dhe ambulancës, gjithçka ishte e kotë. Ai ka ndërruar …

Lexo më shumë

Lirohen aktivistët e VV-së

Aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi dhe Etleva Malushaj, janë liruar nga arresti, Lajmin për lirimin e tyre e ka konfirmuar për Klan Kosovën, zyrtari për informim në VV-së, Adonis Tahiri. Nga ana tjetër, zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani i tha televizionit se prangosja e dy aktivistëve të …

Lexo më shumë

Nxënësit në mësim- UP-ja në grevë!

Nxënësit dhe mësimdhënësit në të gjithë Kosovën iu kthyen mësimit sot. Kjo rezultoi pas mbledhjes së jashtzakonshme të SBASHK-ut, ndonëse pati tensione ku përfaqësues të mësimdhënësve komunalë votuan për vazhdimin e grevës. Kjo pasi ata vlerësuan se Qeveria nuk ka dhënë asnjë garancë për përmbushjen e kërkesave të tyre. Për …

Lexo më shumë